250 TL ve üzerindeki siparişleriniz için kargo ücreti ödemezsiniz.

Toptan ve perakende siparişlerinizde alışverişiniz 250 TL‘nin altında ise kargo ücreti sabittir. Ancak adresinize bağlı olarak kargo şubesinin bulunmadığı bölgeler için ilave olarak mobil kargo ücreti ilave edilir. Bu ücret 250 TL’nin üzerindeki alışverişlerinizde sizin için kargo şirketine tarafımızdan ödenir.

Siparişiniz genelde yoğunluğa bağlı olarak ödeme aldıktan sonra 3 iş günü içinde gönderilir. Ancak siparişlerinizin size en kısa zamanda ulaşması için yoğunluğa bağlı olarak, siparişiniz aynı günde de kargoya verilebilir. Siparişleriniz anlaşmalı bulunduğumuz “Sürat Kargo” şirketi ile gönderilecektir. Paketinizi çevrimiçi olarak izleyebilmeniz için size bir kargo takip numarası sitemizde kayıtlı e-postanıza gönderilecektir. Kargo takip numaranızı Sürat Kargo internet sayfasındaki “Sürat Kargo Takip Ekranı” bölümüne girerek kargonuzu sorgulayabilirsiniz.

Kargo ücretleri sabittir. Kargo ücretlerine, taşıma ücretleri ve vergi ücretleri dahildir. Toptan ve hacimli alımlarınızda nakliye ücretleri gönderinin toplam ağırlığına veya ebadına göre değişir. Ve yine 150 TL’nin üzerindeki alımlarınızın kargo ücretleri de tarafımızdan ödenir.

Polokoton bu tür alımlarınızda kargo şirketini değiştirme, ya da nakliye tipini değiştirme hakkını saklı tutar.

Çoklu alımlarınızı tek bir siparişte gerçekleştirmenizi öneririz. Ayrı ayrı verilen iki farklı siparişi gruplayamıyoruz ve kargo ücretleri her biri için ayrı ayrı geçerli olacaktır.

Tüm gönderileriniz iki defa kalite ve adet kontrolü yapılarak sağlam şekilde paketlenip gönderilmektedir. Kargonuzun teslimatı sırasında paketi teslim almadan önce kontrol ediniz. Patlak, yırtık ya da hasar görmüş paketlerde, bir kusur ya da eksiklik gördüğünüz takdirde kargo görevlisine bir tutanak tutturarak paketi görevliye iade ediniz. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Konu ile ilgili olarak da 0212 438 83 00 numaralı telefonu arayarak tarafımıza bilgi veriniz.

Tutanak olmadan geri gönderilen kusurlu paketler için sorumluluk kabul edilmeyecektir.

Bunun dışında bir kusur olmaksızın iade veya değişimi istenen ürünlerin ambalajlarında meydana gelebilecek hasarlar ürünlerin yeniden satışa sunulmasını engelleyeceğinden söz konusu ürünlerin kargoda hasar görmeyecek şekilde ve yeniden satılabilir durumda SATICI’ ya faturası ile birlikte Sürat Kargo aracılığı ile gönderilmesi gerekmektedir. Değişim süresi 14 gündür. Bu tür iade ve değişimler için Kargo Ücreti Alıcıya aittir.

ALICI tarafından çevrimiçi siparişi verilen ürün, ALICI veya ALICI tarafından bildirilen adresteki kişilere teslim edilir. ALICI tarafından bildirilen adreste hata ve/veya eksiklik bulunması veya söz konusu adresteki kişilerin ürünü teslim almaması gibi durumlardan SATICI sorumlu değildir. Teslim anında ALICI’ nın veya teslim edilmesini istediği kişinin adresinde bulunmaması durumunda dahi, SATICI teslim yükümlülüğünü zamanında ve eksiksiz yerine getirmiş sayılır. Bu nedenle teslimat sorunları yaşanmaması için sistemde kayıtlı olan iletişim bilgilerinizin, fatura ve teslimat adreslerinin tam ve eksiksiz olmasına ayrıca özen göstermeniz gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi için bakınız.. “Mesafeli Satış Sözleşmesi”

POLOKOTON